Narcos

Frankfurt nad Odrą

Kraków fotografia dziecięca
Pojęcie ziemi lubuskiej kryje w sobie szereg rozlicznych miejscowości, jakie się na tym terenie geograficznym znajdują. Mowa między innymi o miastach polskich, ale też gruntach ulokowanych w granicach naszych zachodnich sąsiadów- Niemiec. W niniejszym tekście przybliżymy kilka ciekawostek odnośnie Frankfurtu nad Odrą.
Warto pamiętać
Z języka niemieckiego miejscowość ta jest określana Frankfurt Oder, a kiedyś Frankfurt an der Oder. To dzisiaj miasto funkcjonujące na prawach powiatu, które znajduje się na zachodzie Odry. Jego dokładna lokalizacja wskazuje na wschodnie obszary Niemiec, w kraju związkowym nazwanym Brandenburgia.
Położenie
Geograficznie trzeba wspomnieć, iż Frankfurt znajduje się na wysokości od 19 do 135 metrów nad poziomem morza. Część z prawej strony Frankfurtu stanowiły z kolei polskie Słubice. Tak było do 1945 roku. Ogólnie dziś natomiast Słubice plus charakteryzowany tu Frankfurt okazały się aglomeracją transgraniczną. W niej szacuje się, iż zamieszkuje jakieś osiemdziesiąt tysięcy ludzi. Musimy też podkreślić, że to miasto stanowi siedzibę Europejskiego Uniwersytetu Viadrina. http://janpolbis.pl/pl/aktowki
Ciekawe miejsca
Odwiedzając Frankfurt nad Odrą, koniecznie musimy postawić na zwiedzanie zabytków, jakich na tym terenie nie brak. Szczególnie dużo jest punktów sakralnych, w tym typowych kościołów. Do najbardziej wartych obejrzenia zalicza się Kościół Mariacki, Kościół Nowoapostolski, Kościół Pokoju, Kościół Świętego Jerzego, Kościół Świętego Krzyża, Kościół świętej Gertrudy. Nie zapominajmy także o rozlicznych pomnikach, w tym Ewalda Christiana von Kleista, pomniku rodzeństwa, Ericha Weinerta, matki i dziecka, Friedricha Loefflera, Mikołaja Kopernika, Wilhelma Spiekera, poległych żołnierzy radzieckich czy Karola Marksa.
http://www.elstyk.com/category/styczniki